تفسیر ژئوفیزیک و وارونگی و مدل سازی ژئوفیزیکی

تفسیر ژئوفیزیک - مطالعات GPR- اکتشاف آب - مطالعات ژئوفیزیک - ژئوفیزیک - مطالعات لرزه نگاری، آزمایش دانهول ،مطالعات ژئوالکتریک ، مطالعات الکترومغناطیس

در ادامه به مبحث تفسیر ژئوفیزیک و وارونگی و مدل سازی ژئوفیزیکی میپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع خدمات مانند: مطالعات ژئوفیزیک، اکتشاف آب ، مطالعات GPR ، مطالعات لرزه نگاری، آزمایش دانهول ،مطالعات ژئوالکتریک ، سونداژ، مطالعات الکترومغناطیس , مطالعات ژئوتکنيک ، آزمایشات درون چاهی ،‌ آزمایش مگنتومتری با شرکت آسیا ژئوفیزیک و ژئوتکنیکی تماس بگیرید.

تفسیر ژئوفیزیک از مدل سازی سنگ بستر و اکتشاف معدنی پشتیبانی می کند

واحد ژئوفیزیک کاربردی GTK به شدت به سمت اکتشاف مواد معدنی هدایت می شود. این واحد 20 ژئوفیزیکدان دارد که نیمی از آنها عمدتاً با پروژه های اکتشاف معدنی کار می کنند. علاوه بر این، ما یک تیم فنی فعال داریم که به عنوان مثال، اندازه‌گیری‌های میدان ژئوفیزیک و تأسیسات اصلی مته GTK را مدیریت می‌کند.

پروژه های اکتشاف مواد معدنی، به میزان فزاینده ای، به دنبال توصیف هدف یا سیستم معدنی مرتبط با مدل سازی سه بعدی یکپارچه و مدل های رایج زمین هستند.

روش‌ها و مدل‌های مختلف ژئوفیزیکی، همراه با اطلاعات سنگ‌شناسی و ساختاری، می‌تواند کمک قابل توجهی به تجسم هدف و شناسایی شاخص‌های کانی‌سازی کند.

در آینده، ما انتظار داریم که داده کاوی سه بعدی و مطالعات مدلسازی آینده نگر به ابزارهای جدیدی برای صنعت اکتشاف تبدیل شوند. با این حال، همانطور که از 2 بعدی به 3 بعدی، یا از اکتشاف کم عمق به عمیق حرکت می کنیم. از شواهد سخت (حفاری، داده های اندازه گیری شده) به مدل های تفسیر شده. نیز حرکت می کنیم.

با زمین شناسی پیچیده معمولی سنگ بستر فنلاند، دقت و قابلیت اطمینان مدل ها باید توسعه یابد تا نیازهای پرس و جو و تفسیر سه بعدی پیشرفته را برآورده کند. از این رو،

ادغام داده‌های پتروفیزیکی و زمین‌شناسی با اندازه‌گیری‌های ژئوفیزیکی پایه محکمی برای تفسیر و مدل‌سازی تشکیل می‌دهد.
در این مثال، سنگ‌شناسی و پتروفیزیک حفره حفاری برای محدود کردن مدل گرانشی استفاده می‌شود.

پتروفیزیک: پایه ای برای مدل سازی موفق

مدل‌های ژئوفیزیکی توزیع خواص فیزیکی زیرسطحی را به تصویر می‌کشند.

درک ارتباط بین خواص فیزیکی و زمین شناسی مستلزم آگاهی از ویژگی های فیزیکی هدف است. دانش را می توان از برآوردهای عمومی و مطالعات ادبیات به دست آورد.

با این حال، هرچه هدف پیچیده تر شود. داده های دقیق تر و دقیق تری برای پشتیبانی از مدل سازی یکپارچه موفق مورد نیاز است.

GTK یک آزمایشگاه پتروفیزیکی قدیمی را برای ارزیابی بیشتر خواص فیزیکی از نمونه‌های سنگ راه‌اندازی می‌کند. بسته به الزامات دقت، داده‌های پتروفیزیکی را می‌توان از طریق ثبت سوراخ حفاری یا دستگاه‌های قابل حمل نیز به‌دست آورد.

هنگامی که هدف به صورت پتروفیزیک تعریف شد. داده ها می توانند برای محدود کردن یا هدایت مدل سازی برای انطباق با انتظارات یا دانش زمین شناسی فعلی استفاده شوند. این باعث افزایش عملکرد مدل در توصیف کل حجم مطالعه و کاهش ابهام مدل سازی می شود.

مدل سازی مدرن و تکنیک های کاوش عمیق

ساخت مدل‌های دارایی زیرسطحی مبتنی بر مقایسه پاسخ‌های ژئوفیزیکی پیش‌بینی‌شده آن‌ها با داده‌های مشاهده‌شده است. یا با استفاده از یک مدل ساخته شده توسط یک متخصص (مدل‌سازی رو به جلو) یا در یک رویکرد بهینه‌سازی خودکار (مدل‌سازی معکوس).

رویکردهای مدل‌سازی برای داده‌های میدان بالقوه (مغناطیسی و گرانش) به خوبی تثبیت شده‌اند. و ابزارهای مدل‌سازی و وارونگی مدرن، همراه با پلت‌فرم‌های مدل‌سازی سه‌بعدی زمین‌شناسی، تلفیقی از تفسیرهای سه بعدی محدود را امکان‌پذیر می‌سازند.

با این حال، ما همچنین در مدل‌سازی پیچیده‌تر انواع داده‌های الکترومغناطیسی، تخصص قوی داریم. که راه‌حل‌های مختلفی از مدل‌سازی صفحه نازک مجموعه داده‌های اکتشاف استاندارد گرفته. تا مدل‌سازی دقیق و وارونگی برای تولید راه‌حل‌های مدل‌سازی با کیفیت بالا سفارشی‌سازی شده را پوشش می‌دهد.

دانش اکتشاف عمیق GTK به طور مداوم در پروژه های علمی و کاربردی توسعه می یابد.

الکترومغناطیسی و لرزه‌های انعکاسی عمیق که به عنوان مثال با مدل‌های میدان پتانسیل تکمیل می‌شوند. یک رویکرد مدل‌سازی ژئوفیزیکی یکپارچه را ارائه می‌کنند که می‌تواند بر اساس نیازها سفارشی شود.

GTK به طور فعال در حال توسعه راه حل های کاوش عمیق برای اکتساب داده ها و تفسیر یکپارچه است.

درک داده های ژئوفیزیک برای آشکار کردن ویژگی های زمین

طیف وسیعی از تکنیک‌های ژئوفیزیکی مانند:

بررسی‌های گرانشی، مغناطیسی، لرزه‌ای و الکترومغناطیسی – اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند و با داده‌های ژئوشیمیایی و سنجش از دور ترکیب می‌شوند تا کانسنگ‌ها را در زیر زمین‌های سرپوشیده شناسایی کنند. آنها با جمع آوری داده ها برای اندازه گیری تضاد ویژگی های فیزیکی در زیر سطح کار می کنند.

سپس از وارونگی داده های ژئوفیزیکی برای استنتاج مدل های ساختارهای زیرسطحی استفاده می شود. یک چالش ذاتی در استنتاج این است که تعداد نامحدودی از مدل های زمین شناسی اغلب می توانند مجموعه خاصی از اندازه گیری ها را توضیح دهند.

کاوش کارآمد این مجموعه بی‌نهایت از مدل‌ها برای درک طیف وسیعی از ساختارهای احتمالی که ممکن است هنگام حفاری چاه‌های اکتشافی یا تصمیم‌گیری اکتشاف با آن‌ها مواجه شویم، کلیدی است.

برای ارائه اطلاعات دقیق و معنادار بر اساس داده‌های ژئوفیزیکی، هم سریع و هم با هزینه معقول برای اکتشاف در محیط‌های پیچیده زمین‌شناسی، به تکنیک‌های جدید و بهبودیافته‌ای نیاز است.

بهبود اثربخشی ژئوفیزیک از وارونگی از تصویربرداری تا بازیابی هدف

پیشرفت‌ها در تکنیک‌های پیچیده ریاضی و آماری، راه را برای اطلاعات ژئوفیزیکی دقیق‌تر و معنی‌داری هموار می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند از آن برای تصمیم‌گیری بهتر در برنامه اکتشاف خود استفاده کنند.

تحقیقات ما به شرکت‌های اکتشافی کمک می‌کند تا اهداف را زودتر شناسایی کنند تا برنامه‌های اکتشاف بتوانند به طور مؤثر اجرا شوند، برای به دست آوردن تصاویر دقیق از سطح زیرسطحی با ادغام منابع مختلف اطلاعات مانند داده‌های گمانه و داده‌های ژئوفیزیکی و بازیابی پارامترهای زمین‌شناسی مرتبط با کاربردهای پیش‌بینی‌کننده.

با همکاری با صنایع اکتشاف مواد معدنی، معدن و آب‌های زیرزمینی و همچنین با سازمان‌های دولتی، تمرکز ما بر بهبود اثربخشی تکنیک‌های استنتاج ژئوفیزیکی در اطراف است:

درک استحکام نتایج وارونگی

کاهش عدم قطعیت در وارونگی‌ها و مدل‌های ژئوفیزیکی برای تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر اکتشاف

ارائه مدل هایی برای کاربردهای پیش بینی

پیش بینی خطرات عملیات معدن بر اساس داده های ژئوفیزیکی، مانند اینکه چگونه کمبود آب زیرزمینی ممکن است بر بهره وری معدن تأثیر بگذارد.

شناسایی هدف

گردش‌های کاری جدید که میزان پشتیبانی در داده‌ها را برای اهداف اکتشافی تعیین می‌کند به شرکت‌ها کمک می‌کند تا ناهنجاری‌ها را به‌طور دقیق رتبه‌بندی کنند.

خدمات شرکت ژئوفیزیک مانند: مطالعات ژئوفیزیک ، اکتشاف آب ، مطالعات GPR ، مطالعات لرزه نگاری، آزمایش دانهول ،مطالعات ژئوالکتریک ، سونداژ ، مطالعات الکترومغناطیس ، مطالعات ژئوتکنيک ، آزمایشات درون چاهی ، مطالعات الکترومغناطیس – آزمایش مگنتومتری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع خدمات مانند: مطالعات ژئوفیزیک ، اکتشاف آب ، مطالعات GPR ، مطالعات لرزه نگاری ، آزمایش دانهول ،مطالعات ژئوالکتریک ، سونداژ ، مطالعات الکترومغناطیس، آزمایش مگنتومتری با شرکت آسیا ژئوفیزیک و ژئوتکنیکی تماس بگیرید.

اینستاگرام آسیا ژئوفیزیک

مطالعات الکترومغناطیس – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات لرزه نگاری – مطالعات GPR ، سونداژ – مطالعات ژئوتکنيک – آزمایشات درون چاهی – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات GPR – اکتشاف آب – مطالعات ژئوتکنيک – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات GPR – مطالعات الکترومغناطیس – مطالعات ژئوفیزیک – مطالعات GPR – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات الکترومغناطیس -مطالعات ژئوتکنيک – مطالعات ژئوتکنيک- مطالعات ژئوتکنيک – مطالعات ژئوفیزیک- اکتشاف آب آزمایش مگنتومتری – آزمایش دانهول – آزمایشات درون چاهی – آزمایش دانهول

شماره تماس: 09123533974

آدرس: تهران بزرگراه ستاری خیابان 20 متری گلستان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهخدماتتماسارتباط با ما