بررسی الکترومغناطیس

بررسی الکترومغناطیس

ما در این مطلب به مبحث بررسی الکترومغناطیس میپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع خدمات مانند: مطالعات ژئوفیزیک، اکتشاف آب، مطالعات GPR ، مطالعات لرزه نگاری، آزمایش دانهول، مطالعات ژئوالکتریک، سونداژ، مطالعات الکترومغناطیس , مطالعات ژئوتکنيک، آزمایشات درون چاهی،‌ آزمایش مگنتومتری با شرکت آسیا ژئوفیزیک و ژئوتکنیکی تماس بگیرید.

بررسی الکترومغناطیس

شرکت ها اکتشاف مغناطیسی را انجام می دهند. همراه با اکتشاف گرانشی و اکتشاف لرزه‌ ای، اکتشاف مغناطیسی برای پهنه‌ بندی ژئوتکتونیکی، نقشه‌ برداری ساختار های منطقه‌ ای مانند فرورفتگی‌ های بین‌ کوهی منطقه‌ ای، مناطق گسلی، قوس‌ ها و حفره‌ های زیر زمین کریستالی استفاده می‌ شود.

علاوه بر این، اکتشاف مغناطیسی برای ارزیابی خواص فیزیکی، ترکیب و ساختار پی، نقشه‌ برداری ساختار های نفت و گاز، مناطق تکتونیکی گنبد نمکی و سایر وظایف مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

بررسی های دقیق با دقت بالا نیز در باستان شناسی برای شناسایی دیوارها، پی ها، خندق ها، کانال ها، کانون ها و سایر اشیاء مغناطیسی تحت شرایط قرار گرفتن در معرض دما استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: ژئوالکتریک و مطالعه درباره آن

وظایف اصلی

  •  بررسی مغناطیسی با استفاده از پهپاد.
  •  بررسی هوا مغناطیسی و بررسی گرادیومتری.
  •  بررسی مغناطیس سنجی دریایی
  •  بررسی مغناطیس سنجی زمین
  •  جستجوی UXO (جستجوی مهمات منفجر نشده)
  •  مطالعه محوطه های باستانی
  •  ایجاد آرایه ای از داده های دیجیتال میدان مغناطیسی و غیره

بررسی هوا مغناطیسی

بررسی های هوا مغناطیسی با کمک هواپیماها، هلیکوپترها و وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپادها) انجام می شود که عمدتاً روی آنها پروتون، فروکاوشگر، کمتر مواقع مغناطیس سنج اتوماتیک کوانتومی و گرادیومتر مغناطیسی نصب می کنند.

برای حذف یا کاهش قابل توجه تأثیر میدان مغناطیسی حامل بر خواندن ابزار، عنصر حساس در کابل ورودی در تله کابین از راه دور یا بر روی یک میله از راه دور بلند نصب شده است.

پروازها با سرعت 100-250 کیلومتر در ساعت در ارتفاع دائمی 50-200 متر یا با جریان تسکین زمین انجام می شود.

به دلیل کارایی بالای کارهای هوا مغناطیسی، از آنها برای بررسی میدان مغناطیسی مناطق بزرگ زمینی و مناطق آبی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: الکترومغناطیس و مطالعات درباره آن

بررسی مغناطیسی دریایی

بررسی‌های هیدرومغناطیسی هم بر روی کشتی‌های هیدروگرافی خاص و اتفاقاً روی کشتی‌ های با هر تناژ و همچنین در وسایل نقلیه از راه دور (ROV) انجام می‌شود.

اثر بدنه فلزی و سایر تداخل های مغناطیسی به دلیل این واقعیت که سنسور در فاصله زیادی (بیش از 100 متر) از کشتی در یک تله کابین مخصوص یدک می شود، به طور چشمگیری کاهش می یابد.

استقلال بزرگ ناوبری در هر جهت حرکت، اندازه گیری میدان مغناطیسی در سرعت های کوچک و بزرگ (5-25 گره) کشتی به بررسی مغناطیسی اقیانوس ها و مناطق بزرگ دریا کمک کرد.

بررسی مغناطیسی زمینی

به عنوان یک قاعده، یک بررسی مغناطیسی عابر پیاده زمینی با استفاده از مغناطیس سنج های قابل حمل انجام می شود. با بهره وری نسبتاً بالا متمایز می شود: بسته به جزئیات و طبقه بندی زمین، یک گروه دو نفره از چندین ده تا دویست نقطه مشاهده برای یک تغییر کار می کنند.

هنگام مطالعه مناطق نسبتاً کوچک (ده ها تا صدهای اول کیلومتر مربع)، هزینه یک کیلومتر پیمایش به طور چشمگیری افزایش می یابد که دلیل آن سهم بالای تجهیزات و هزینه های کرایه هواپیما، بسیج غیرفعال سازی، پروازهای غیر مولد بزرگ از سایت پایگاه است.

به محل تیراندازی و غیره. در نتیجه منطقه توسط مغناطیس سنجی در یک نسخه عابر پیاده با جزئیات حداقل قابل قبول بررسی می شود.

جستجو برای مهمات منفجر نشده

این نوع تحقیقات در مکان های دفن مورد نظر مهمات منفجر نشده (گلوله، مین و غیره) در خشکی، دریا و در منطقه ترانزیت انجام می شود.

این روش بر اساس اندازه گیری گرادیان میدان مغناطیسی یا میدان الکترومغناطیسی از اجسام ادعایی مدفون شده توسط زمین یا بارش است.

در نتیجه بررسی، مکان و تفسیر اشیاء پیشنهادی و همچنین توصیه هایی برای مطالعه بیشتر اشیاء به دست می آید.

بیشتر بخوانید: مهندسی ژئوتکنیک

نقش مغناطیس سنجی در پیشبرد اکتشافات معدنی

در دنیای اکتشافات معدنی، جستجوی ذخایر ارزشمند نیازمند تکنیک ها و ابزارهای پیشرفته است. یکی از این ابزارها مغناطیس سنجی است که از میدان مغناطیسی زمین برای شناسایی منابع معدنی بالقوه استفاده می کند.

مغناطیس سنجی، به عبارت ساده، شامل اندازه گیری قدرت میدان مغناطیسی زمین در مکان های مختلف است.

میدان مغناطیسی در سطح جهانی یکنواخت نیست. تغییرات و ناهنجاری هایی را نشان می دهد. این ناهنجاری ها را می توان به اجسام زیر سطح زمین با خواص مغناطیسی نسبت داد.

به عنوان مثال، اجسام سنگ معدنی بزرگ یا سازه های فلزی زیر زمین می توانند میدان مغناطیسی مجاور خود را تغییر دهند.

ما با نقشه‌برداری دقیق این ناهنجاری‌ های مغناطیسی، بینش‌ هایی در مورد خواص زمین‌ شناسی و ذخایر معدنی بالقوه به دست می‌ آوریم.

انتخاب روش های مناسب نظرسنجی

وقتی صحبت از اکتشاف مواد معدنی می شود، مغناطیس سنجی بسیار مفید است. برخی از مواد معدنی، مانند آهن یا نیکل، خواص مغناطیسی قوی از خود نشان می‌دهند و از طریق بررسی‌ های مغناطیس‌ سنجی قابل تشخیص هستند. علاوه بر این، مواد معدنی بدون خاصیت مغناطیسی ذاتی را می توان به طور غیر مستقیم با تغییراتی که در میدان مغناطیسی اطراف ایجاد می کنند، شناسایی کرد.

ایجاد فهرستی جامع از مواد معدنی قابل کشف با استفاده از این روش چالش برانگیز است، زیرا تمرکز بر شناسایی علائم مغناطیسی است که از هنجار منحرف می شوند و مناطق بالقوه مورد علاقه را نشان می دهند.

بیشتر بخوانید: تعریف ژئوفیزیک

در طول بحث ما، مغناطیس سنجی به طور مستقیم مواد معدنی را تشخیص نمی دهد.

در عوض، ساختارهای زمین‌ شناسی را که بر میدان مغناطیسی تأثیر می‌گذارند، ترسیم می‌کند.

با درک واکنش مغناطیسی سازندهای خاص زمین‌شناسی یا خطوط گسل، تیم‌های اکتشاف معدنی می‌توانند مکان‌های حفاری آینده را در امتداد این مسیرها برنامه‌ریزی کنند.

اطلاعات ارائه شده توسط مغناطیس سنجی به زمین شناسان در تصمیم گیری آگاهانه و بهینه سازی پروژه های اکتشافی خود کمک می کند.

در طول سال ها، روش های نقشه برداری مغناطیسی برای پاسخگویی به نیازهای اکتشاف معدنی تکامل یافته است.

زمین شناسان برای ایجاد اهداف روشن و انتظارات واقع بینانه اصرار دارد.

در حالی که نقشه برداری مغناطیسی نمی تواند به طور مستقیم مواد معدنی را مشخص کند، می تواند مناطق مورد نظر را در ساختار مغناطیسی جدا کند.

عواملی مانند وضوح فاصله بین خطوط، ساختارهای خطی در مقابل غیرخطی، و ارتفاع پرواز در بررسی‌های هوابرد، همگی نقش دارند. طراحی یک استراتژی بررسی موثر مستلزم در نظر گرفتن دقیق محدودیت های بودجه، شناسایی هدف و سطح مورد نظر از جزئیات است.

خدمات شرکت ژئوفیزیک مانند: مطالعات ژئوفیزیک، اکتشاف آب، مطالعات GPR، مطالعات لرزه نگاری، آزمایش دانهول، مطالعات ژئوالکتریک، سونداژ، مطالعات الکترومغناطیس، مطالعات ژئوتکنيک، آزمایشات درون چاهی، مطالعات الکترومغناطیس – آزمایش مگنتومتری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع خدمات مانند: مطالعات ژئوفیزیک ، اکتشاف آب ، مطالعات GPR ، مطالعات لرزه نگاری ، آزمایش دانهول ،مطالعات ژئوالکتریک ، سونداژ ، مطالعات الکترومغناطیس، آزمایش مگنتومتری با شرکت آسیا ژئوفیزیک و ژئوتکنیکی تماس بگیرید.

اینستاگرام آسیا ژئوفیزیک

مطالعات الکترومغناطیس – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات لرزه نگاری – مطالعات GPR ، سونداژ – مطالعات ژئوتکنيک – آزمایشات درون چاهی – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات GPR – اکتشاف آب – مطالعات ژئوتکنيک – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات GPR – مطالعات الکترومغناطیس – مطالعات ژئوفیزیک – مطالعات GPR – مطالعات ژئوالکتریک – مطالعات الکترومغناطیس -مطالعات ژئوتکنيک – مطالعات ژئوتکنيک- مطالعات ژئوتکنيک – مطالعات ژئوفیزیک – اکتشاف آب آزمایش مگنتومتری – آزمایش دانهول – آزمایشات درون چاهی – آزمایش دانهول – مطالعات لرزه نگاری

شماره تماس: 09123533974

آدرس: تهران بزرگراه ستاری خیابان 20 متری گلستان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهخدماتتماسارتباط با ما